Orvosi élesztő
Az élesztő szó alatt az élesztőgombák több faját és azoknak számos spontán kialakult vagy tenyésztett törzsét értjük, de leginkább a belőlük készített élelmiszeripari termékeket. Elsőként a szőlő héján fedezték fel, majd 1950-es években izolálták a krómtartalmú glükóz-tolerancia-faktort, mint az élesztő egy hatékony alkotóelemét. Ezenkívül sok vitamin (elsősorban B-vitaminok), ásványi anyag és fontos aminosav található benne.
Ecoflax Omega 3 45% linolénsav
Az Omega-3 zsírsavak mindig is jelen voltak az emberiség táplálkozásában, azonban a szervezetben betöltött szerepüket csak az elmúlt évtizedekben ismerték fel. Az Omega-3 egyike a két legjelentősebb esszenciális zsírsavnak, azaz a szervezetünk nem tudja előállítani, így külső forrásból, táplálék útján kell beszereznünk.
Vas
Az emberi testben mikroelemként van jelen, egy átlagos felnőtt szervezete 2,5-5 gramm vasat tartalmaz. Legnagyobb részét a hemoglobinhoz kötve, másik részét pedig a különböző szállítófehérjékhez kötődve találjuk. Hozzájárul a normál vörösvérsejt- és hemoglobin-képződéshez. Részt vesz a normál oxigén szállításban.
Cisztin
A cisztin egy olyan természetes tápanyag, amely az emberi szervezetben elsősorban a szaruképződmények, körmök keratinjában és a szőrzetben fellelhető. Elősegíti a B6-vitamin hasznosulását.
Metionin
A metionin akárcsak a cisztin, olyan esszenciális aminosav, amely ként is tartalmaz. Mindkettő fontos szerepet tölt be a fehérjék felépítésében.
Hialuronsav
A hialuronsav (hialuronan, hialuronát) egy természetes nagy molekulájú szénhidrát, amely az összes szövetben megtalálható. Az emberi testben leginkább vízmegkötő szerepe van, az ízületekben, izmokban síkosító szerepe van.
Édeskömény kivonat
Már az ókorban is használták, mint gyógynövény és fűszer. Természetben előfordulva az édeskömény tartalmaz kalciumot, vasat, C-vitamint, mangánt, káliumot és magnéziumot.
Hajdina kivonat
Az Ázsiában őshonos hajdina manapság egyre gyakoribb kiegészítő eleme a XXI. századi konyhának. Barnás-feketés terméshéjjal borított, három-élű, legömbölyített gúla alakú szemtermését a búzához hasonlóan fogyasztják.
Malátakivonat
A malátakivonatban megtalálható számos olyan vitamin és ásványi anyag, melyek igen fontosak a szervezetünk számára, például a B2-, B3-, B6- és B12-vitamin, valamint megtalálható még benne nagy mennyiségben cink, vas, kalcium, magnézium, foszfor és aminosavak.
Árpa kivonat
Az egyik legősibb gabona az árpa, ami úgy teljes, ha nem hántolják le, ugyanis a pelyva és a korpa is rendkívül értékes tápanyagokat tartalmaz, mint például rengeteg A- és B-vitamint, vasat, kalciumot, káliumot, szilíciumot és foszfort.
Köles kivonat
A „gabonák királynőjeként” is emlegetett köles számos ásványi anyagot és vitamint tartalmaz, mint például B-vitamin család, fluor, foszfor, kalcium, kén, vas, magnézium, kálium, cink, valamint béta-karotint is.
PABA
A PABA (para-amino-benzoesav) korábban a B-vitaminok közé volt sorolva (B10-vitamin). Ez egy vízben oldódó vegyület, mely a vékonybélből szívódik fel. A PABA a baktériumok folsav termelésének köztes terméke, ezért csak folsavval fordul elő.
A termék tartalmaz még
Biotint, C-vitamint, Cinket, E-vitamint, B3-vitamint, B6-vitamint, B1-vitamint, B2-vitamint, A-vitamint, Rezet, B12-vitamint.